ربات واترجت نیمه خودکار مولتی ورکر | multi worker


ربات نیمه خودکار multi-worker

ربات های تخصصی از تجهیزات حرفه ای هستند که همراه با دستگاه واترجت صنعتی استفاده می شوند. این ربات ها در دو دسته خودکار و نیمه خودکار قرار می گیرند. این ربات ها بخش عمده ای از فرآیند یا تمام آن را بدون نیاز به کاربر و با قدرت عملیاتی بالا انجام می دهند. ربات نیمه خودکار یکی از این تجهیزات حرفه ای است که با کمک کاربر به منظور عملیات شستشوی سطوح و عملیات های سنگین نظافتی مانند تخریب بتن مورد استفاده قرار می گیرد. ربات نیمه خودکار milti worker یکی از ربات هاست که کاربرد های متنوعی برای آن وجود دارد. این ربات به گونه ای طراحی شده که تمام نیروی برگشتی واترجت صنعتی فوق فشار قوی را دفع کرده و با قابلیت استفاده از چندین نازل واترجت، سرعت انجام عملیات را چند برابر می کند.

مشخصات و نحوه عملکرد ربات multi worker

ربات نیمه خودکار multi worker  توسط کاربر هدایت و کنترل می شود اما عملیات را با بازویی و تجهیزات خود انجام می دهد. در واقع کاربر برای کار کردن این ربات بایستی حضور داشته باشد تا عملیات را مدیریت و دستگاه را هدایت نماید. نازل استاندارد این ربات که در انتهایی بازویی آن قرار گرفته دارای قطر 150 میلیمتر است و سرعت چرخش آن بسته به نیاز افراد قابل تغییر است. این ربات 89 کیلوگرمی به گونه ای طراحی شده که افراد می توانند آنرا بر روی یک بالابر نصب و محکم کنند و بصورت ایمن به انجام عملیات در ارتفاع مشغول شوند. کاربر دستگاه ابتدا باید تجهیزات ربات مانند نازل را به بازویی متصل کند. کلید روشن خاموش و کلید های حرکت بازویی به سمت بالا، پایین، چپ و راست بر روی دسته تعبیه شده است. با فشار دادن هر کلید بازویی به سمت مورد نظر حرکت می کند تا عملیات را در آن نقطه انجام دهد. پس از فیکس کردن بازویی به محل مورد نظر و حرکت دادن نازل به سمت سطح، نوبت به فشار دادن اهرم پاشش آب می رسد. برای توقف اضطراری ربات در مواقع اضطراری نیز کلید تعبیه شده است. نازل استاندارد ربات multi worker پهنای 150 میلیمتر و سطح مقطع 240 میلیمتر دارد. بسته به نیاز، دور چرخش نازل با یک کلید از 132 تا 1200 دور در دقیقه قابل تنظیم است.

مزایای استفاده از ربات نیمه خودکار multi worker

این ربات همراه با دستگاه واترجت صنعتی با فشار حداکثر 3000 بار قابل استفاده است. حداکثر دبی آب خروجی از نازل آن 80 لیتر بر دقیقه بوده و عملکرد این واترجت صنعتی دو تا چهار برابر موثر تر از لنس های دستی می باشد. با توجه به زمان کمتر انجام عملیات با این ربات ( تقریبا دو برابر سریع تر )، هزینه های نیروی خدماتی نیز کمتر می شود. ربات نیمه خودکار multi worker نیروی بازگشتی ناشی از فشار بالای آب را مهار نموده و از این جهت برای کاربر کاملا ایمن است. این ربات به راحتی با یک دسته و بر روی چرخ هایش در محیط جابجا می شود.

کاربرد های ربات واترجت multi worker

سبک طراحی این ربات و تنظیمات مربوط به بازویی آن به گونه ای است که با اتصال آن به دستگاه واترجت می توان عملیات مورد نظر را روی سطح زمین، دیوار یا روی سقف انجام داد.  از جمله عملیات های قابل انجام با واترجت صنعتی مجهز به این ربات می توان به تخریب بتن، رنگ بری سطوح، نوسازی کشتی ها و زنگ بری فلزات اشاره نمود. برای عملکرد موثر ربات در فرآیند تخریب بتن، امکان نصب یک نازل با حرکت نوسانی بر روی آن وجود دارد.

کاربرد های متنوعی برای این ربات وجود دارد که برخی از آنها را در ویدئوی زیر مشاهده می کنید :


کالاهای مربوط به ربات نیمه خودکار multi-worker